قوانین و الزامات سامانه مدیریت آموزشی آنلاین

آموزشگاه های متقاضی باید تابع قوانین جمهوری اسلامی ایران باشند.
با توجه به اینکه سامانه به نسبت سامانه های مشابه ، هزینه بسیار پایینی دارد، لذا تنها بر روی سرور خود شرکت نصب می گردد و سورس سامانه در اختیار کاربر قرار نمی گیرد. همچنین این سامانه تنها از ماژول های پرداخت و پیامک ناین پی و ناین پیامک پشتیبانی می نماید ، لذا نسبت به دریافت حساب کاربری از این سایت ها اقدام نمایئد.

فصل اول:


ثبت نام، فعال سازی و تحویل سرویس
۱-۱ کاربر موظف است برای ثبت نام در سایت ، اطلاعات درخواستی را به صورت دقیق و معتبر با حروف انگلیسی وارد نمایند. در صورتی که به هر دلیل اطلاعات ناقص یا غیر واقعی باشد کلیه سرویس های کاربر در حالت تعلیق قرار گرفته و هزینه سرویس ها قابل برگشت نمی باشد. تنها با ارائه اطلاعات صحیح و معتبر، سرویس های کاربر از حالت تعلیق خارج و فعال می گردد.
۱-۲ هرگونه تغییر اطلاعات کاربر در سیستم مانند تغییر ایمیل ، نام و نام خانوادگی ، شماره موبایل ، آدرس و کد پستی و…. صرفا با ارائه اسناد معتبر از طرف کاربر قابل انجام خواهد بود.
۱-۳ هویت دیجیتال کاربر از طریق آدرس پست الکترونیک و شماره تلفن همراه او بررسی میشود. در صورتی که دسترسی کاربرر به سیستم (به دلیل بروز هرگونه مشکل یا سهل انگاری در اطلاع رسانی به موقع و بروز رسانی مشخصات ذکر شده) قطع گردد سرور نکیسا به درخواست های کاربر رسیدگی نخواهد نمود.
۱-۴ در صورت عدم فعال سازی سرویس (اعم از هاست میزبانی، سرورمجازی، دامنه و …) در مدت زمان تعیین شده ، کاربرر موظف است با ارسال تیکت به واحد فروش ، تاخیر در تحویل سرویس را گزارش دهد.


فصل دوم:


ضوابط خاص دامنه
۲-۱ ثبت و فعال سازی دامنه ها در سیستم سرور نکیسا از مرحله سفارش تا آماده سازی و ثبت، کاملا آنلاین بوده و مستلزم رعایت نکات عنوان شده در بخش ثبت نام میباشد. عدم رعایت این نکات منجر به عدم تایید دامنه گردیده و سرور نکیسا مسولیتی در قبال عواقب بروز این مشکل نخواهد داشت.
۲-۲ دامنه ثبت شده به هیچ عنوان امکان تغییر نام یا تغییر در پسوند را ندارد. لذا کاربر هنگام ثبت دامنه باید از صحت ارسالل سفارش خود اطمینان حاصل نماید.
۲-۳ کلیه دامنه ها به همراه کنترل پنل مدیریتی ثبت و تحویل داده میشوند. کاربر آزاد است در هر زمان دامنه خود را بدون نیاز بهه مجوز از سرور نکیسا به هر مقصدی که مایل است منتقل نماید.
۲-۴ اطلاعات لازم جهت مدیریت دامنه در بخش آموزش ها قرار داده شده است. کاربر موظف است قبل از ارسال تیکت، اینن آموزش ها را مطالعه نماید.
۲-۵ فعال سازی دامنه های .ir مستلزم دارا بودن شناسه رسمی تایید شده در وب سایت فیزیک نظری به نشانی www.nic.ir می باشد.
۲-۶ در صورتی که نام دامنه ثبت شده یا فعالیت دامنه منجر به نقض قوانین کشور جمهوری اسلامی ایران و بین المللی شود،، سرور نکیسا حق انسداد دامنه تا زمان رسیدگی به مشکل ایحاد شده را خواهد داشت.
۲-۷ سرور نکیسا صرفا واسطه ثبت ، تمدید و انتقال دامین های کاربر در شرکت های خارجی و داخلی است و هرگونهه عدم پذیرش توسط ثبت کنندگان بین المللی یا ثبت کننده دامنه ملی نسبت به ثبت و یا تمدید دامنه به هر دلیل ، مسئولیتی را متوجه شرکت نخواهد نمود.
۲-۸ رعایت قوانین ملی و بین المللی پسوند های دامنه بر عهده کاربر بوده و نکیسا مسولیتی در قبال نقض قوانینن (هر پسوندی) نخواهد داشت.
۲-۹ اگر کاربر در حین سفارش دامنه ای باشد و ثبت کنندگان بین المللی یا ثبت کننده دامنه ملی ، آن دامنه را به هر دلیلی ثبتت ننماید و یا در حین تکمیل مراحل ثبت ، آن دامنه توسط شخص دیگری ثبت شود و یا مراحل انتقال دامنه به پنل سرور نکیسا به هر دلیل کامل نگردد، شرکت تنها موظف به بازگرداندن هزینه سفارش آن دامنه به عنوان اعتبار به حساب کاربر در سیستم کاربری و یا پنل ثبت دامنه نمایندگان بوده و هیچ گونه مسئولیت دیگری متوجه شرکت نخواهد بود.
۲-۱۰ کاربر موظف است قبل از ثبت دامنه نسبت به حقوق مالکیتی دامنه تحقیق لازم را به عمل آورده و سرور نکیسا درر صورت ادعای حق از طرف شخص ثالث مورد تائید سرور نکیسا و مراجع ذیصلاح ایرانی وبین المللی ، دامنه مورد نظر را مسدود و به حکم مراجع قضایی و یا قوانین بین المللی برای تعیین تکلیف دامنه عمل خواهد نمود.
۲-۱۱ مسولیت فاش شدن رمز عبور کنترل پنل دامنه و مشکلات ناشی از آن از جمله انتقال غیر قانونی دامنه، تغییر مالکیتت دامنه و … بر عهده کاربر میباشد.


فصل سوم:


ضوابط خاص عدم سؤاستفاده از سامانی
۳-۱ هرگونه کپی برداری ،نال سیستم ممنوع بوده و پیگرد قانونی دارد.


فصل چهارم:


ضوابط خاص خدمات تامین لایسنس
۴-۱ حداکثر زمان تحویل لایسنس های نرم افزاری در ساعات اداری ۱ ساعت، و خارج از این بازه، حداکثر ۱۲ ساعت خواهد بود.
۴-۲ سرور نکیسا مسئوليتي در قبال پشتيباني فني از جمله نصب نرم افزار ها به کاربر نداشته، مگر آنکه خلاف آن اعلامم شده باشد.
۴-۳ در صورت عدم پرداخت صورت حساب تا ۷۲ ساعت قبل از زمان سر رسید، لایسنس کاربر از طرف نکیسا لغو شده قلمداد گردیده و این شرکت هیچ تعهدی در خصوص تمدید لایسنس کاربر نخواهد داشت. البته لایسنس تا پایان مدت قرار داد فعال خواهد ماند.


فصل پنجم:


ضوابط خاص اجاره سرور مجازی
۵-۱ نصب و کانفیگ تمام برنامه ها درون سرور بر عهده مشتری می باشد و سرویس مدیریت نشده (Unmanaged) تحویل مشتری خواهد شد مگر خلاف ان ذکر شده باشد و در صورت درخواست مشتری برای نصب یا کانفیگ موارد رایگان به کمک کارشناسان ما این مورد صرفا جهت همکاری با کاربر بوده و هیچ گونه مسئولیتی برای ما در قبال کار انجام شده نخواهد داشت، مگر این که سرویس به صورت منیج شده خریداری گردد و یا هزینه خدمات کانفیگ جداگانه دریافت شده باشد – بعد از تحویل سرور کاربر می بایست امنیت سرور خود را تامین نماید و پیشنهاد می گردد پورتهایی نظیر پورت SMTP و پورتهای غیر کاربردی را غیر فعال نماید و همچنین هارد شما باید عاری از هرگونه ویروس و بد افزار باشد ، در صورت مشاهده و دریافت اخطار از دیتاسنتر با کاربر به شدت برخورد خواهد شد.

۵-۲ کاربران همه سرورهای مجازی بايد هميشه از اطلاعات خود بک آپ بر روي فضايي به غير از سرورمجازي تهيه نمايند , در صورت بروز هر گونه مشکل از طريق ديتاسنتر برای سرورهای اختصاصی ما شرکت سرور نکیسا هيچ مسئوليتي را در قبال از دست رفتن اطلاعات موجود بر روي سرورهاي مجازي نمي پذيرد.

۵-۳ مشکلات نرم افزاري کاربران به هيچ عنوان شامل پشتيباني رايگان نمي شود و تنها کاربراني که هزينه پشتيباني نرم افزاري را پرداخت نموده اند، به مشکلات نرم افزاري آنها رسيدگي خواهد شد نکیسا در رابطه با سوالات کاربراني که هزينه پشتيباني نرم افزاري تهيه ننموده اند، مختار به پاسخ يا بستن تيکت بدون پاسخ است.


فصل ششم:


مسعولیت نکیسا
۶-۱ نکیساموظف به ارایه سرویس مورد نظر تا پایان تاریخ قرارداد می باشد، مگر در مواردی که شامل فعالیت های غیر مجاز خریدار و یا بلایای طبیعی گردد که طبق بندهای ذکر شده ی این موارد، اعمال خواهد شد.
۶-۲ کلیه اطلاع رسانی های مربوط به تمدید، انتقال، ثبت سفارش جدید، تغییرات تعرفه، اخطار، اختلال/قطعی سرور و …. بهه ایمیل های اصلی و جایگزین مندرج در پرتال کاربری خریدار ارسال خواهد شد. همچنین در صورت نیاز به برقراری تماس تلفنی با شماره های درج شده در پرتال کاربری خریدار، تماس گرفته خواهد شد. لذا خریدار موظف به بررسی و درج اطلاعات تماس صحیح در پرتال کاربری می باشد. در غیر اینصورت مسئولیت عواقب بعدی، بعهده خریدار می باشد.


فصل هفتم:


قوانین پشتیبانی و ارسال تیکت
۷-۱ کاربر موظف است درخواست های پشتیبانی خود را به زبان و فونت فارسی به سیستم کاربری (Clients) ارسال نموده و از تماس با تلفن های واحد فروش ، فرم های تماس با ما و… برای پیگیری درخواست های پشتیبانی خودداری نمایند.
۷-۲ تنها روش ارایه پشتیبانی به کاربر، ارسال تیکت بوده و امکان مراجعه حضوری، ارتباط از طریق پیام رسان ها، تماس تلفنی،، ارسال فکس و … برای مطرح کردن مشکلات امکان پذیر نمیباشد.
۷-۳ مراجعه حضوری تنها با هماهنگی قبلی و برای خدمات خاص ارایه خواهد شد. نکیسا بسته به سروس ارایهه شده به کاربر، این گزینه را در اختیار کاربر قرار خواهد داد.
۷-۴ پشتیبانی از سرویس ها و خدمات تنها به مالک اصلی سرویس (صاحب آدرس ایمیل یا شماره تلفن همراه) پس از تاییدد اطلاعات و هویت ثبت شده در سیستم کاربری، تعلق خواهد گرفت.
۷-۵ پشتیبانی فقط شامل سرویس ها و خدمات ارایه شده توسط نکیسا بوده و هیچ گونه پشتیبانی بابتت مشکلات سیستم های مدیریت محتوا (cms) و مشکلات موجود در سایت یا سرور کاربر، که ارتباطی با سرویس های نکیسا ندارد، ارائه نخواهد شد. در این رابطه تعهدی نیز در قبال حل این گونه مشکلات متوجه نکیسا نخواهد بود.
۷-۶ ارائه هرگونه خدمات و پشتیبانی خارج از حیطه وظایف پشتیبانی نکیسا مستلزم پرداخت هزینه خواهد بود.
۷-۷ کاربر موظف است قبل از ارسال تیکت، بخش آموزش و مقالات شرکت را مطالعه و در صورت عدم یافتن راه حل مناسب برایی رفع مشکل خود، تیکت ( درخواست پشتیبانی ) مورد نظر را ارسال نماید.
۷-۸ کاربر موظف است در هنگام ارسال تیکت ، اطلاعات درخواستی مرتبط به هر واحد را به صورت دقیق و صحیح تکمیل نماید.. در صورتی که اطلاعات به صورت ناقص یا اشتباه ارسال شود، نکیسا میتواند تیکت را بسته و از پاسخ به آن خودداری نماید.
۷-۹ کاربر موظف است اهمیت تیکت های ارسالی را با توجه به اهمیت واقعی تیکت انتخاب نماید.
۷-۱۰ کاربر موظف به باز کردن یک تیکت جدید برای هر درخواست پشتیبانی بوده و لازم است از باز کردن تیکت های قدیمی وو بسته شده خودداری نماید.
۷-۱۱ کاربر مجاز به بازکردن چند تیکت متفاوت برای یک درخواست مشابه نمیباشد.
۷-۱۲ میانگین زمان پاسخ گویی به تیکت ها در ساعات اداری ۱ تا ۳ ساعت و در ساعات غیر اداری و روزهای تعطیل ۳ تاا ۱۲ ساعت می باشد.
۷-۱۳ در زمان هایی مانند مناسبت های خاص و یا ارتقا و بروز رسانی سیستم و … که سیستم کاربر در دسترس نباشد روشش های جایگزین برای دریافت پشتیبانی خدمت کاربر اعلام خواهد شد.


فصل هشتم:


پرداخت هزینه سرویس
۸-۱ کلیه فاکتورها، یک هفته (۷ روز ) قبل از سر رسید سرویس توسط سیستم کاربری به صورت خودکار صادر و یک نسخه از آن از طریق ایمیل برای کاربر ارسال خواهد شد.
۸-۲ در صورت عدم پرداخت هزینه سرویس تا سر رسید صورت حساب ،سرویس کاربر به صورت خودکار توسط سیستم کاربریی به حالت تعلیق در خواهد آمد.
۸-۳ در صورت عدم پرداخت صورت حساب تا ۲۴ ساعت بعد از زمان سر رسید، کلیه سرویس های کاربر از طرف ر نکیسا لغو شده قلمداد گردیده و این شرکت هیچ تعهدی در خصوص نگهداری اطلاعات و بک آپ کاربر نخواهد داشت.
۸-۴ در صورت عدم پرداخت صورت حساب تا ۱ روز پس از زمان سر رسید ۱۰۰ درصد هزینه سرویس به عنوان جریمه در صورتت حساب کاربر منظور گردیده و فعال سازی مجدد سرویس منوط به پرداخت صورت حساب خواهد بود.
۸-۵ در صورت پرداخت دیرتر از موعد صورت حساب توسط کاربر ، هیچ تغییری در تاریخ سر رسید بعدی سرویس از طرف شرکتت اعمال نخواهد شد.


فصل نهم:


شرايط و قوانين فروش و مالي
۹-۱ کاربر موظف است قبل از خرید هرگونه سرویس، نسبت به انطابق خواسته ها و نیازهای خود با سرویس ارائه شده توسط نکیسا اطمینان حاصل نماید. در صورتی که سرویس ارائه شده با انتظارات کاربر مطابقت نداشته باشد هیچ هزینه ای قابل عودت نخواهد بود.
۹-۲ هزینه کلیه سرویس ها مرتبط به قیمت دلار (مانند لایسنس ها، دامنه های بین المللی ، سرورهای خارج از کشور و…) ، بهه نرخ روز دلار محاسبه گردیده و صورت حساب کاربران با توجه به این نرخ بروز رسانی خواهد شد.
۹-۳ قیمت های مندرج در سایت تا پایان مدت زمان قرارداد هر کاربر معتبر بوده و در صورت هر گونه تغییر در قیمت ها، قراردادد کاربر با نرخ جدید قابل تمدید خواهد بود.
۹-۴ قیمتی که در هنگام سفارش کاربر در فاکتور منظور گردیده است، تا پایان مدت قرارداد معتبر می باشد.
۹-۵ تراکنش های انجام شده در صورتی که به هر دلیل ناموفق باشند ظرف کمتر از ۱۲ ساعت توسط بانک به کارت کاربرر بازگشت داده خواهد شد.


فصل دهم:


قوانین بازگشت وجه
۱۰-۱ کاربر میتواند با ارسال تیکت به واحد فروش و ارایه دلایل عدم رضایت از سرویس،حداکثر تا ۲۴ ساعت، درخواست بازگشت وجه را به نکیسا ارسال کند. در این صورت هزینه های غیرقابل برگشت مانند IP ، دامین ، لایسنس، ترافیک مصرفی و … از کل مبلغ دریافتی کسر و مابقی که مربوط به هزینه سرویس میباشد برگشت داده خواهد شد.
توجه: ملاک پذیرش دلایل، نظر کارشناسان نکیسا می باشد.
۱۰-۲ کاربر موظف است قبل از ارسال درخواست عودت وجه ، تمام اطلاعات مورد نیاز خود را از روی سرویس های وی پی اسس گروپ منتقل نماید. نکیسا پس از لغو سرویس و برگشت هزینه هیچ تعهدی نسبت به نگهداری فایل ها و اطلاعات کاربر نخواهد داشت.
۱۰-۳ مبالغ پرداخت شده به وی پس اس گروپ، در صورتی که بر اساس قوانین مندرج یا صلاح دید مسولین نکیساn شامل شرایط بازگشت وجه شود، تنها به صورت اعتبار به اکانت کاربر اضافه خواهد شد (مگر تحت شرایط دیگری توافقق گردد).
۱۰-۴ هر گونه اعتبار مالی در پنل کاربر تحت هیچ شرایطی قابل عودت به حساب بانکی و یا جابجایی بین کاربر نبوده و صرفاا برای پرداخت های آینده در سیستم قابل استفاده خواهد بود.
۱۰-۵۵ شرایط بازگشت وجه هر سرویس به صورت اختصاصی در آخرین بند قوانین آن سرویس عنوان شده است.


فصل پازدهم:


فورس ماژور
شرکت هيچگونه مسئوليتي در برابر عدم انجام تعهدات خود در هنگام موارد فورس ماژور مانند بلاياي طبيعي، جنگ، شورش، آشوب اجتماعي، انفجار، اعتصاب، محدوديتهاي دولتي و تحريم ندارد. با اين حال در صورت بروز چنين مواردي شرکت تلاش خود را براي کاهش اثرات آن مي نمايد. بروز هر يک از موارد فورس ماژور موجب تخطي کاربران از شرايط خدمات نخواهد شد.
توجه: تحريم و عدم امکان تبادل ارز از موارد فورس ماژور خواهد بود.


فصل دوازدهم:


پذيرش مواد توافقنامه و ضوابط
با پرداخت مبلغ فاکتور و يا عضويت در سايت شرکت، کاربر مواد توافقنامه و ضوابط شرکت را پذيرفته و نيازي به اخذ امضاء از کاربر وجود ندارد.


فصل سیزدهم:


رويه حفاظت اطلاعات کاربر
کلیه اطلاعات کاربر و سرویس ها نزد نکیسا محفوظ بوده و ارائه هرگونه اطلاعات در این خصوص منوط به ارائه نامه از مراجع قضایی خواهد بود.


فصل چهاردهم:


رسیدگی به شکایات ، اخطارها و تخلفات
۱۴-۱ در صورت دریافت گزارش تخلف برای یکی از سرویس های کاربر از طرف دیتاسنتر، افراد حقیقی و یا حقوقی; نکیسا می تواند سرویس کاربر را بدون اخطار قبلی مسدود و به تخلف راسا رسیدگی نماید.
۱۴-۲ حداکثر ۲۴ ساعت بعد از زمان گزارش تخلف یا شکایت، کاربر موظف است ضمن بررسی موضوع، پاسخ خود را به وی پیی اس گروپ ارسال نماید.
۱۴-۳ در صورت عدم رسیدگی و یا پاسخ گویی کاربر در زمان تعیین شده، نکیسا می تواند سرویس کاربر را لغوو نموده و در این رابطه تعهدی در خصوص بک آپ اطلاعات کاربر نخواهد داشت.
۱۴-۴ در صورتی که شکایت طرح شده از طرف کاربر ، خسارتی برای نکیسا ایجاد نماید کاربر موظف به جبران کلیهه خسارت های مادی و معنوی وارد شده می باشد.
۱۴-۵ در صورت تکرار تخلف از طرف کاربر ، نکیسا می تواند کاربر متخلف را به دلیل عدم توجه و رسیدگی به امورر سرویس خود، جریمه و یا اخراج نماید.
۱۴-۶ کاربر می پذیرد در مسائلی كه در بخش قوانین و مقررات سرویس دهی ذکر شده است به هیچ عنوان شکایتی را بهه مراجع قانونی ارائه ننموده و در صورت ارائه هرگونه شکایت نابجا شخصا کلیه ضرر و زیان های مادی و معنوی ناشی رسیدگی به پرونده تشکیل شده را جبران نماید.
۱۴-۷ کاربر موظف است كه محل طرح شکایت و دادرسی پرونده های مرتبط به خدمات و سرویس های ارائه شده توسط ایرانن سرور نکیسا را در دادگاه و يا كميته مبارزه با جرائم رايانه ای واقع در شهر شیراز قرار دهد. نکیسا به دعاوی و پرونده های تشکیل شده در دیگر شهرها و استان ها پاسخ گو نخواهد بود.
۱۴-۸ نکیسا تنها نسبت به عملکرد در چارچوب قوانین و مقررات سرویس دهی خود به مراجع قانونی پاسخ گو بودهه و عملکرد یا سرویس دهی دیگر سرویس دهندگان به هیچ عنوان به نکیسا مرتبط نخواهد بود.
۱۴-۹ اخطار ها و اطلاعیه ها به پست الکترونیک (درج شده در بخش کاربر) کاربر ارسال خواهد شد. مسولیت عدم دریافت ایمیلل ها ،اسپم شدن ایمیل ها یا … بر عهده نکیسا نبوده و در صورت مشاهده ،کاربر باید جهت رفع مشکل پیگیری لازم را انجام دهد.


فصل پازدهم:


نحوه ارتباط طرفين با یکدیگر و رعایت اخلاق
۱۵-۱ روش ارتباطي مستند شرکت با کاربر، آدرس ايميل کاربر ارسال تیکت از طریق سیستم کاربری است.
۱۵-۲ شرکت مسوليتي نسبت به تبعات و خسارات وارد بر کاربری که اطلاعات تماس تغيير يافته خود را از طرق معتبر به اطلاعع شرکت نرسانده است، ندارد.
۱۵-۳ نکیسا هیچ تعهدی در قبال رسیدن ایمیل و یا اس ام اس های شرکت اعم از پرداخت صورت حساب ، لغو یاا مسدود شدن سرویس و … نداشته و تحت هیچ شرایطی مسئول حوادث احتمالی در اثر عدم دریافت این پیام ها نخواهد بود.
۱۵-۴ هر گونه توهین به سرویس ها ، مسئولین و کارمندان نکیسا از طریق وسایل ارتباطی ، اعم از سند هایی دیجیتالی ، ایمیل ، سیستم تیکت ، گفتگوی زنده ، ارتباط های مخابراتی تلفن ، فکس و حضوری به هر شکل ممنوع بوده و نکیسا حق قطع کامل سرویس و همچنین پیگیری از طریق مراجع قضایی را برای خود محفوظ نگاه خواهد داشت.